Lib*idoyu arttıran ve azaltan gıdalar

Beslenme alışkanlıklarınızda değişiklik yapmanın lib*idonuzu düşürebileceğini ve arttırmanıza yardımcı olabileceğini biliyor muydunuz? Çiftlerden birinde cinsel arzu eksikse bu durum sıkıntılı olur ve ilişkiye zarar verebilir. Yani beslenmenizi değiştirmek lib*idonuzu artırabilir ve dayanıklılığı uzatabilir. İşte yapılan araştırmalar sonucunda cinsel isteği öldüren veya arttıran gıdalar…

Cinsel arzunun eksikliği çiftler arasında yoğun bir strese hatta ayrılıklara bile neden olabilir. Cinsel arzunuzda ciddi bir azalma varsa bu durumda beslenmenizi tekrar gözden geçirmenizde fayda var.

İşte cinsel isteği artırmaya garanti veren ve cinsel isteği azaltan gıdalar hakkında bilmeniz gerekenler.

Ceviz

Nat*uropatik doktor Lauirie Steelsmith’e göre ceviz cinsel hayatı ateşliyor ve kanserden koruyor. Steelsmith’in ceviz hakkındaki açıklamaları ise şu şekilde; Yakınlık duygularını arttırır, genel refahı destekler, eşinize daha açık davranmanızı sağlayarak cinsel motivasyonunuzu güçlü tutar.

Cevizler aynı zamanda kanın pen*ise akmasını kolaylaştırarak cinselliği güçlendirir.

Zencefil


Zencefili balıklara veya salatalara ekleyebilirsiniz. İçerisindeki kanı hafifçe incelten alisin içerir. Zencefil özellikle erkeklerde cinsel hazzı ve arzuyu arttırmaya yardımcı olur.

Yumurta


Her gün bir adet yumurta tüketmek özellikle erkeklerde ere*ksiyon problemlerinin önüne geçmeye yardımcı oluyor.

Cinsel isteği öldüren gıdalar arasında ise fast food beslenme ve işlenmiş gıdalar yer alıyor.

Kaynak Posta