Aziz Kocaoğlu, AKP’ye geçerse…

Aziz Kocaoğlu, AKP’ye geçerse…

Yandaş yazar Mahmut Övür, yerel seçimlere ilişkin kulis iddialarını dile getirdiği yazısında, İzmir’de ‘Aziz Kocaoğlu’nun AKP’ye geçtiği senaryo’ların ortaya atıldığını ifade etti.

Yanadaş Sabah Gazetesi yazarı Mahmut Övür, Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde tekrar aday olmayacağını açıklayan

CHP’li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu‘nun, AKP‘ye geçmesi durumunda İzmir’de tüm hesapların altüst olacağını ileri sürdü.

Övür, “Ankarasenaryoları” başlığıyla yayımlanan yazısında Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlere ilişkin olarak kulislerde konuşulanları aktardı.

CHP’nin 24 Haziran’daki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce‘nin “Ön seçim olursa İstanbul için hazırım” ifadesini hatırlatan Övür,

“Denilenlere göre, İnce, İstanbul’da 250 bin CHP üyesinin katılacağı ön seçime sokulacak ama kazandırılmayacak” iddiasını ileri sürdü.

Övür, yazısına şöyle devam etti:

”Ankara’daki senaryolardan biri de İzmir’le ilgili… İzmir’de CHP’nin mevcut belediye başkanı Aziz Kocaoğlu aday olmayacağını açıkladı.

Sonra da bununla yetinmeyip CHP yönetimine çok haklı eleştiriler yönelterek ciddi bir kamuoyu oluşturdu.

Bu durumda Kılıçdaroğlu’nun, Kocaoğlu’nu aday yapmayacağı ama onun destek vermediği bir CHP’linin de İzmir’de bile zorlanacağı söyleniyor.

Buradan yola çıkanlar şu ilginç senaryoyu ortaya atıyor: Kocaoğlu, AK Parti’ye geçerse İzmir’de bütün hesaplar altüst olur.”

Kaynak: toplumsal.com.tr