Ali Koç: Sosyal tesislerimizin adı Mustafa Kemal Atatürk olsun

Ali Koç: Sosyal tesislerimizin adı Mustafa Kemal Atatürk olsun

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Yüksek Divan Kurulu’nda konuşma yaptı. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, iki yıldızı satmak zorunda kaldıklarını söyledi.

Ali Koç, sosyal tesislerin adının Mustafa Kemal Atatürk olmasından büyük gurur duyacağını söyledi.

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştirilen Fenerbahçe Yüksel Divan Kurulu’nda Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, konuşma yaptı.

Sosyal tesislerin ismi konusunda yapılan teklife yanıt veren Ali Koç “Sosyal tesislerimizin adı Mustafa Kemal Atatürk olsun denilmiş.

Razıyım. Ben bu değerlerle yetiştirildim. Benim başkanlığımda böyle bir şeyin olması bana müthiş bir gurur verir. Getirin teklifi, oylayalım” dedi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, futbolda beklentilerinin çok uzağında bir yerde olduklarını söyledi.

Ali Koç’un konuşmasında satır başları:

“Yeni bir takım kurduk sancılı olacağını biliyorduk. Arzu ettiğimiz takımı çabuk oluşturamadık, bu bir öz eleştiri…

Samandıra’nın dengesi de öyle… FFP için de geciktik. Aldığımız 9 puan tabi bununla savunulamaz.

Son 5 maçın dördünde gol yemedik, savunma oturdu. Bu kötü günler geride kalacak. Ofansif futbol oturunca da galibiyetler serisi gelecek.

Kötü günlerin çoğu geçti. Başarımızı istemeyen bir kitle var. Bizde bütün bu eşikleri aşacak, bilgi, birikim, enerji  her şey var, buna inanın.

Biz inandığımız yolda gideceğiz. Başarılı olacak mıyız bunu da zaman gösterecek.”

“Bugün puan cetvelinde puanımız farklı olabilirdi. Bu kadar kötü başlangıcın, sonu iyi olacak bir yolun karması olarak görüyorum.

Baştan aşağı zihniyet değişikliğine girdik. Kulübün geleceğinin daha sağlam olabilmesi için bir zihniyet ortaya koyuyoruz.

Kulübün işleyişini baştan aşağı değiştirecek bir süreçten bahsediyoruz. Bunlar kolay değil. Zorlukları yaşıyoruz.

Futbolun bu kadar kötü gitmesi, değişime harcayacağımız zamanı kriz yönetimine harcıyoruz. Bu bize biraz zaman harcatıyor.”

“Türk parası, biz göreve geldikten sonra %30 değer kaybetti. Geçen seneye göre %90. Evdeki hesabın çarşıya uymadığı nokta Türk Lirası’nın durumu oldu.”

“Bütün sektörlere bakın, en çok para kazanıp, en az mesai harcayan mesleklerin başında futbolculuk gelir.

İnşallah oyuncularımıza Fenerbahçe’de oynadıklarının bilincini aşılayabiliriz. Onların da sorumluluklarının bilincinde olması lazım.”

Kaynak: http://halktv.com.tr/